متن نسخه دفتری که از ناحیه امام مهدی

به نام خداوند بخشنده مهربان
خداوندا! بر محمّد درود فرست، او که آقای رسولان، و آخرین پیامبران، رَبِّ الْعالَمِینَ، المُنْتَجَب فِی الْمِیثاقِ، المُصْطَفی فِی الظِّلالِ، الْمُطَهَّرِ مِنْ کُلِّ آفَهٍ، البَرِیءُ مِنْ کُلِّ عَیْبٍ، الْمُوَمَّلُ لِلنَّجاهِ، الْمُرْتَجی لِلشَّفاعَهِ، اَلْمُفَوَّضِ إِلَیْهِ دِینُ اللَّهِ.
اَللَّهُمَّ شَرِّفْ بُنْیانَهُ وَعَظِّمْ بُرْهانَهُ وَاَفْلِجْ حُجَّتَهُ وَارْفَعْ دَرَجَتَهُ وَاَضِئْ نُورَهُ وَبَیِّضْ وَجْهَهُ وَاَعْطِهِ الْفَضْلَ وَالْفَضِیلَهَ وَالدَّرَجَهَ وَالْوَسِیلَهَ الرَّفِیعَهَ وَابْعَثْهُ مَقاماً مَحْمُوداً یَغْبِطُهُ بِهِ الاَوَّلُونَ وَالآخِرُونَ.
وَصَلِّ عَلی اَمِیرِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ الْمُرْسَلِینَ وَقائِدِ الغُرِّ الْمُحَجَّلِینَ وَسَیِّدِ الوَصِیِّینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ.
وَصَلِّ عَلَی الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ إِمامِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ.
و حجّت پروردگار عالمیان، و برگزیده عهد و پیمان خداوند، و اختیار شده در عالم ذر، پاک و پاکیزه از هر آفت، آرزوی نجات از مهالک دنیا و آخرت، و امید شفاعت به اوست، و دین خدا به او سپرده شده است.
خداوندا! بنیانش را شریف و برهان و دلیلش را بزرگ فرما، و حجتش را بر خلایق واضح نما، و مرتبه اش را بلند کن، و نور او را بیفزا و چهرهاش را سفید [و نورانی] فرما، و برتری و فضیلت به او عطا کن، درجه و وسیله او را رفیع نما، و روز قیامت او را با مقام پسندیده مبعوث فرما که اولین و آخرین به مقام و منزلت او غبطه بخورند.
و درود و رحمت خود را بر امیرمومنان و وارث رسولان وامام و پیشوای پیشانی سفیدان روز قیامت و آقای وصیان و حجّت پروردگار عالمیان فرست.
و درود و رحمت خود را بر حسن بن علی که امام مومنان و وارث رسولان و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
وصَلِّ عَلَی الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ إِمامِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ إِمامِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلی مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ إِمامِ الْمُوْمِنِینِ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلی جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ إِمامِ الْمُوْمِنِینِ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلی مُوسَی بْنِ جَعْفَرٍ إِمامِ الْمُوْمِنِینِ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلی عَلِیِّ بْنِ مُوسی إِمامِ الْمُوْمِنِینِ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلی مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ إِمامِ الْمُوْمِنِینِ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّه رَبِّ الْعالَمِینَ
و سلام و صلوات خود را بر حسین بن علی، که امام مومنان، و وارث رسولان خدا و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر علی بن حسین [امام سجاد]، که امام مومنان، و وارث رسولان، و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر محمّد بن علی [امام باقر]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر جعفر بن محمّد [امام صادق]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر موسی بن جعفر [امام کاظم]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر علی بن موسی [امام رضا]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر محمّد بن علی [امام جواد]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
وَصَلِّ عَلی عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ إِمامِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلَی الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ إِمامِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
وَصَلِّ عَلَی الْخَلَفِ الصّالِحِ الْهادِی الْمَهْدِی إِمامِ الْمُوْمِنِینَ وَوارِثِ المُرْسَلِینَ وَحُجَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَاَهْلِ بَیْتِهِ الاَئِمَّهِ الْهادِینَ الْمَهْدِیِّینَ الْعُلَماءِ الصّادِقِینَ الاَبْرارِ الْمُتَّقِینَ، دَعائِمِ دِینِکَ، وَاَرْکانِ تَوْحیدِکَ وَتَراجِمَهِ وَحْیِکَ وَحُجَجِکَ عَلی خَلْقِکَ وَخُلَفائِکَ فِی اَرْضِکَ الَّذِینَ اخْتَرْتَهُمْ لِنَفْسِکَ وَاصْطَفَیْتَهُمْ عَلی عِبادِکَ وَارْتَضَیْتَهُمْ لِدِینِکَ وَخَصَصْتَهُمْ بِمَعْرِفَتِکَ وَجَلَّلَتْهُمْ بِکَرامَتِکَ وَغَشَّیْتَهُمْ بِرَحْمَتِکَ وَرَبَّیْتَهُمْ بِنِعْمَتِکَ وَغَذَّیْتَهُمْ بِحِکْمَتِکَ
و رحمت و صلوات خود را بر علی بن محمّد [امام هادی]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر حسن بن علی [امام حسن عسکری]، که امام مومنان، و وارث رسولان،و حجّت پروردگار جهانیان است بفرست.
و رحمت و صلوات خود را بر خلف صالح که هدایت کننده و هدایت شده است، امام مومنان، و وارث رسولان، و حجّت پروردگار جهانیان فرست.
خداوندا! رحمت و صلوات خود را بر محمّد و اهل بیتش که پیشوایان هدایتگر و هدایت شدهاند بفرست، آنان که عالمان راستگو، نیکوکاران پرهیزکار، ستونهای دین تو، و ارکان توحید تو، و مترجمان وحی تو هستند، و حجّتهای تو بر خلقت، و جانشینان تو در زمینت هستند. کسانی که ایشان را برای خودت اختیار کردی، و بر بندگانت آنها را برگزیدی و برای [ترویج و تبلیغ] دینت به آنها راضی شدی، و به معرفت و شناخت خودت مخصوص شان فرمودی، و به کرامت و بزرگواری خودت از آنها تجلیل کردی و در رحمت گسترده ات ایشان را غرق کردی، و به نعمتت تربیت شان فرمودی، و به حکمتت به آنها خوراک وَاَلْبَسْتَهُمْ نُورَکَ وَرَفَعْتَهُمْ فِی مَلَکُوتِکَ وَحَفَفْتَهُمْ بِمَلائِکَتِکَ وَشَرَّفْتَهُمْ بِنَبِیِّکَ.
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَعَلَیْهِمْ صَلاهً کَثِیرَهً دائِمَهً طَیِّبَهً لا یُحِیطُ بِها إِلّا اَنْتَ وَلا یَسَعُها إلّا عِلْمُکَ وَلا یُحْصِیها اَحَدٌ غَیْرُکَ.
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی وَلِیِّکَ الْمُحْیِی سُنَّتَکَ الْقائِمِ بِاَمْرِکَ الدّاعِی إلَیْکَ، الدَّلِیلِ عَلَیْکَ وَحُجَّتِکَ عَلی خَلْقِکَ وَخَلِیفَتِکَ فِی اَرْضِکَ وَشاهِدِکَ عَلی عِبادِکَ.
اَللَّهُمَّ اَعِزَّ نَصْرَهُ وَمُدَّ فِی عُمْرِهِ وَزَیِّنِ الاَرْضَ بِطُولِ بَقائِهِ.
اَللَّهُمَّ اکْفِهِ بَغْیَ الْحاسِدِینَ وَاَعِذْهُ مِنْ شَرِّ الْکائِدِینَ وَادْحَرْ عَنْهُ إِرادَه الظّالِمِینَ وَتُخَلِّصْهُ مِنْ اَیْدِی الْجَبّارِینَ.
[معنوی] دادی و ایشان را با نورت پوشاندی، و [ذکر و نامشان را] در ملکوت بلند مرتبه فرمودی، و ایشان را در حلقهای از ملائکه ات قرار دادی، و به وسیله پیامبرت شرافت و بزرگی عنایت کردی.
خداوندا! رحمت و صلواتی فراوان، دائم و پاک را بر محمّد و آل محمّد فرست که کسی به جز تو به آن احاطه نداشته باشد، و دانشی جز علم تو به آن نرسد، و هیچ کسی غیر از تو نتواند آن را بشمارد.
خداوندا! صلوات و رحمت بر ولی خودت بفرست، او که سنتت را زنده میکند، و قائم به امر توست، و دعوت کننده به ولایت توست و بر صراط تو دلیل است، و حجّت تو بر خلقت، و خلیفهات در زمینت، و گواه تو بر بندگانت میباشد.
خداوندا! به نصرت و یاری [خود] او را عزیز و گرامی کن، و عمرش را طولانی، و زمین را به طول بقای او مزیّن فرما.
خداوندا! او را از ظلم حسودان محافظت کن، و از شر حیلهگران پناه ده و قصد و غرض ظلم ستمگران را از او دور کن، و از دست جباران و مستکبران نجاتش فرما.
اَللَّهُمَّ اَعْطِهِ فِی نَفْسِهِ وَذُرِّیَّتِهِ وَشِیعَتِهِ وَرَعِیَّتِهِ وَخاصَّتِهِ وَعامَّتِهِ وَعَدُوِّهِ وَجَمِیعِ اَهْلِ الدُّنْیا ما تَقِرُّ بِهِ عَیْنُهُ وَتَسُرُّ بِهِ نَفْسُهُ وَبَلِّغْهُ اَفْضَلَ اَمَلِهِ فِی الدُّنْیا وَالآخِرَهِ إنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ.
اَللَّهُمَّ جَدِّدْ بِهِ ما مُحِیَ مِنْ دِینِکَ وَاَحْیِ بِهِ ما بُدِّلَ مِنْ کِتابِکَ وَاَظْهِرْ بِهِ ما غُیِّرَ مِنْ حُکْمِکَ حَتّی یَعُودَ دِینُکَ بِهِ وَعَلی یَدَیْهِ غَضّاً جَدِیداً خالِصاً مُخْلَصاً لا شَکَّ فِیهِ وَلا شُبْهَهَ مَعَهُ وَلا باطِلَ عِنْدَهُ وَلا بِدْعَهَ لَدَیْهِ.
اَللَّهُمَّ نَوِّرْ بِنُورِهِ کُلَّ ظُلْمَهٍ وَهُدَّ بِرُکْنِهِ کُلَّ بِدْعَهٍ وَاهْدِمْ بِعِزَّتِهِ کُلَّ ضَلالَهٍ وَاقْصِمْ بِهِ کُلَّ جَبّارٍ وَاَخْمِدْ بِسَیْفِهِ کُلَّ نارٍ وَاَهْلِکْ بِعَدْلِهِ کُلَّ جَبّارٍ وَاَجْرِ حُکْمَهُ عَلی کُلِّ حُکْمٍ وَاَذِلَّ لِسُلْطانِهِ کُلَّ سُلْطانٍ.
خداوندا! در خصوص خود او، و اولادش، و شیعیانش، رعیت و خاصان او و عموم منسوبان به او و دشمنان او و تمام اهل دنیا به آن حضرت چیزی را عطا کن که چشمش به آن روشن شده و موجب خشنودی و سرور او شود. او را به بهترین آرزوهایش در دنیا و آخرت برسان که تو بر هر امری قادر و توانا هستی.
خداوندا! آنچه را از دین تو از بین رفته به وسیله او تازه کن، و به وسیله ایشان آنچه را که از کتاب تو تبدیل شده زنده کن، و آنچه را از احکام و دستوراتت تغییر یافته آشکار و اصلاح کن، تا اینکه دینت به سبب او تازه و خالص و پاک شده و هیچ شکّ و تردیدی در آن نباشد، و همچنین باطل و بدعت در آن نباشد.
خداوندا! به وسیله نور او، هر ظلمت و تاریکی را نورانی فرما، و بنای هر بدعتی را به وسیله او از هم بپاش، و با عزت او هر ضلالت و گمراهی را از بین ببر، و به وسیله او هر جباری را در هم شکن، و هر آتش فتنهای را با شمشیر او خاموش فرما، و با عدلش هر گردن کش متکبری را هلاک کن، و حکم او را بر هر حکم دیگری حاکم و غالب نما، و هر سلطان و فرمانروایی را در برابر سلطنت او خاضع و فروتن فرما.
اَللَّهُمَّ اَذِلَّ کُلَّ مَنْ ناواهُ وَاَهْلِکْ کُلَّ مَنْ عاداهُ وَامْکُرْ بِمَنْ کادَهُ وَاسْتَاْصِلْ مَنْ جَحَدَ حَقَّهُ وَاسْتَهانَ بِاَمْرِهِ وَسَعی فِی إِطْفاءِ نُورِهِ وَاَرادَ إِخْمادِ ذِکْرِهِ.
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ الْمُصْطَفی وَعَلِیٍّ الْمُرْتَضی وَفاطِمَهَ الزَّهْراءَ وَالْحَسَنِ الرِّضا وَالْحُسَیْنِ المُصْطَفی وَجَمِیعِ الاَوْصِیاءِ، مَصابِیحِ الدُّجی وَاَعْلامِ الْهُدی وَمَنارِ التُّقی وَالْعُرْوَهِ الْوُثْقی وَالْحَبْلِ الْمَتِینِ وَالصِّراطِ الْمُسْتَقِیمِ وَصَلِّ عَلی وَلِیِّکَ وَوُلاهِ عَهْدِهِ وَالاَئِمَّهِ مِنْ وُلْدِهِ وَمُدَّ فِی اَعْمارِهِمْ وَاَزِدْ فِی آجالِهِمْ وَبَلِّغْهُمْ اَقْصی آمالِهِمْ دِیناً دُنْیاً وَآخِرَهً إِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ.
خداوندا! هر کسی را که قصد آزار او را دارد خوار و ذلیل کن، همه کسانی را که با او دشمنی میکنند نابود فرما، و مکر کن بر هر کسی که بر علیه او حیلهگری میکند. هر کسی که حقّ او را انکار میکند و امر ولایت او را سبک میشمارد، و برای خاموش کردن نورش تلاش میکند، و سعی در فراموش شدن ذکر و یادش میکند را بیچاره و مستاصل کن.
خداوندا! بر محمّد مصطفی، و علی مرتضی، و فاطمه زهرا و حسن رضا، و حسین مصطفی و تمامی اوصیا و جانشینان، درود و سلام و صلوات فرست، آنان که چراغهای تاریکی و نشانههای هدایت، و منارههای پرهیزکاری و ریسمان مستحکم و ناگستنی، و راه مستقیم هستند و بر ولی خودت [امیرمومنان] و والیان عهد و پیمانت،و امامان از نسل او صلوات فرست. خدایا عمرهایشان را طولانی فرما و آنها را به منتهای آرزویشان در دین و دنیا و آخرت برسان که تو بر هر چیزی توانایی.
۴ – فصل
وامّا ظهور المعجزات الدالّه علی صحّه إمامته فی زمان الغیبه فهی اکثر من ان تحصی غیر انّا نذکر طرفاً منها.
۲۳۹ – اخبرنا جماعه، عن ابی القاسم جعفر بن محمّد بن قولویه، عن محمّد بن یعقوب رفعه إلی محمّد بن إبراهیم بن مهزیار قال: شککت عند مضیّ ابی محمّدعلیه السلام و کان اجتمع عند ابی مال جلیل فحمله و رکب السفینه، و خرجت معه مشیّعاً له، فوعک و عکاً شدیداً.
فقال: یا بنیّ ردّنی (ردّنی) فهو الموت واتّق اللَّه فی هذا المال، واوصی إلیّ ومات.
در مورد ظاهر شدن معجزاتی از حضرت ولی عصرعلیه السلام در زمان غیبت که دلالت بر صحّت امامت ایشان دارد، اخبار بسیار زیادی است به حدّی که قابل شمارش نیست و ما فقط تعدادی از آنها را متذکر میشویم.
برگرفته از کتاب ترجمه کتاب الغیبه نوشته شیخ طوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *